Skip to main content

Domácí rašelinová koupel RosenSPA

RosenSPA hnědá pomáhá zlepšit kvalitu života všech, kteří cítí následky stresového životního stylu současné doby. Díky extraktu hnědé rašeliny si nyní můžete dopřát účinky rehabilitačních koupelí a detoxikaci celého organismu doma ve vaně.

Domácí rašelinová koupel Rosen SPA
Domácí koupele Rosen SPA

Blahodárné účinky RosenSPA


 • Domácí rašelinová koupel Rosen SPA
  pomáhá při léčbě pohybového aparátu
 • pomáhá při léčbě onemocnění reprodukčních orgánů
 • uvolňuje stres
 • upravuje poruchy spánku
 • regeneruje organismus po sportu a fyzické námaze
 • pomáhá při detoxikaci celého organizmu
Domácí rašelinová koupel Rosen SPA

RosenSPA podporuje

 • léčbu onemocnění pohybového aparátu, jako jsou: chronické artritidy, deformující osteoartrózy, Bechtěrevova nemoc, lomy s pomalým hojením nebo osteoporóza
 • léčbu onemocnění nervové soustavy, jako jsou: stavy po poranění hlavy, mozku, nezánětlivá onemocnění nervů
 • léčbu onemocnění reprodukčních orgánů, chronické gynekologické záněty i mykotického původu, nedostatečná funkce vaječníků, ženská neplodnost, chronické prostatické potíže
 • léčbu chronických civilizačních potíží, stavů úzkosti a stresu
 • rekonvalescenci a rehabilitaci po úrazech
 • detoxikaci celého organismu
RosenSPA hnědá pomáhá zlepšit kvalitu života všech, kteří cítí následky stresového životního stylu současné doby.

Kosmetologické účinky RosenSPA

 • extrakt má příznivé účinky na pokožku, zklidňuje ji
 • obsažené látky potlačují vliv volných radikálů na pokožku a tím zpomalují projevy stárnutí
 • pro suchou a normální pokožku doporučujeme do koupele přidat SEO® oleje
Pouze 50 ml RosenSPA s obsahem PELOIX® stačí k přípravě domácí lázně s léčivými účinky rašeliny. Součástí léčebné kůry jsou i samoemulgační SEO® oleje, které zlepšují vstřebávání účinných látek rašeliny a zvláčňují pleť. Po koupeli není třeba použít tělovou kosmetiku.
Originální receptura
Domácí rašelinová koupel Rosen SPA
Složení RosenSPA hnědá
rašelinový extrakt PELOIX®, propylenglykol, glycerin, PEG-40 hydrogenovaný ricinový olej, kokosový olej frakcionovaný, betaglukan, borovicový olej, mátový olej, rozmarínový olej, šalvějový olej, měsíčkový olej, konzervanty
Složení SEO® olejů
Laureth-4/Myreth-4, PEG-4 rapeseedamide, Laureth-11 carboxilic acid, Laureth-5 carboxilic acid, minerální olej, řepkový olej, sojový olej, kokosový olej frakcionovaný, sezamový olej

Způsob použití RosenSPA


Co je třeba vědět před použitím RosenSPA
 • Po koupeli lze pozorovat fyziologické účinky působení na lidský organizmus, může se dostavit i zvýšená fyzická únava a malátnost.
 • Před aplikací není vhodná konzumace alkoholu.
 • Nepoužívat vnitřně.
Příprava léčebné kúry

Před první koupelí v RosenSPA hnědá si můžete změřit přiloženým lakmusovým papírkem pH moči. Po koupeli si dalším lakmusovým papírkem ověříte pozitivní změnu. Z biologického hlediska je v kyselém prostředí daleko větší potenciál vzniku chorob než v prostředí neutrálním. Koupel způsobí odkyselení organismu, což se projeví zvýšením kyselosti moči, tedy snížením pH. Kyseliny spolu s dalšími odpadními látkami se totiž z těla vyplavují právě močí. Tento stav přetrvává během celé domácí lázeňské kúry a ještě nějaký čas poté. Kontrolu lze provést dalším opakovaným měřením, i když zvýšení kyselosti moči již není tak průkazné, protože proces odkyselení organizmu byl již zahájen.

Koupele

Vanová koupel

Při napouštění vody do vany přidejte obsah 1 lahvičky extraktu. Do vany napusťte tolik vody (cca 100 –120 l vody v klasické vaně), aby celé tělo bylo pohodlně ponořeno v lázni s teplotou vody 37°C (+/-2°C). Optimální doba pobytu v lázni je 20-30 minut.

Sedací koupel

Připravíte přidáním poloviny obsahu 1 lahvičky extraktu do cca 30-50 l sedací lázně s teplotou vody 37°C (+/- 2°C). Doba pobytu v koupeli je 20-30 minut.

Perličkovou koupel

Připravíte přidáním obsahu 1 lahvičky extraktu do cca 100-120 l perličkové koupele s teplotou vody 37°C (+/- 2°C). Doba pobytu v koupeli je 15-20 minut.

Vířivka

Koupel pro vířivku připravíte přidáním 1 lahvičky extraktu na každých 150 l vody ve vířivce. Pokud je objem vody vířivky menší, počet lahviček v poměru zmenšete. Doba pobytu v koupeli s teplotou vody 37°C (+/- 2°C) je 15-20 minut.

Koupel nohou

připravíte přidáním obsahu 1/4 lahvičky do nádoby s cca 10-15 l vody a teplotou vody 37°C (+/- 2°C). Doba pobytu v koupeli je 15-20 minut.

Četnost koupelí

Každý 3.- 4. den jedna koupel


Naše doporučení: po koupeli se nesprchujte, 20 minut odpočívejte v suchém zábalu.

Zábaly

Teplý lokální zábal

Zábal připravte z 1 čajové lžičky extraktu v 1/4 litru příjemně teplé vody. Savý látkový ubrousek namočte do připraveného roztoku, přiložte na postižené místo, překryjte fólií a popřípadě složeným zahřátým ručníkem pro udržení teploty. Aplikujte jednou až dvakrát denně nebo podle potřeby vždy po dobu až 30 minut při bolestech kloubů, svalů, zad a pro zvýšení lokálního prokrvení.

Studený lokální zábal

Pokud je potřeba aplikovat studený zábal, připravte si roztok z 1 čajové lžičky extraktu v 1/4 litru studené vody. Aplikujte lokálně při bolestech kloubů, svalů, zad jednou až dvakrát denně nebo podle potřeby vždy po dobu až 30 minut.

Výrobek uchovávejte při pokojové teplotě. Chraňte před přímým slunečním zářením. Chraňte před dětmi.

Důležité upozornění

Důležité upozornění

Aplikace teplé rašeliny nesmí být používána při:

 • těžkých akutních onemocnění nervového systému, akutních zánětech močových cest,
 • dekompenzovaných kardiologických onemocnění,
 • těžkých zánětlivých oběhových poruchách (zánět žil, apod.),
 • při těžších zánětlivých kožních onemocnění, v horečnatých stavech.

Přípravek není vhodný pro těhotné ženy a děti do tří let. Kontraindikace s léky nebyla prokázána.

Přečtěte si zajímavé články

Tajemství léčebné síly rašeliny

Peloidy představují zelený a hnědý organický poklad, který desítky tisíc let míchala a vytvářela příroda. Jedná se o sediment (kašovitou hmotu), který má v mnoha případech léčivý účinek při chronických onemocnění jako jsou nemoci pohybového ústrojí ...

Léčebné používání bahna a rašeliny

Již ve starověku se bahno využívalo k léčbě revmatismu, při bolestech nohou a spáleninách. Natíralo se na kůži nemocných, kteří se pak vystavovali slunci, aby bahno zaschlo. Poté je odloupali a nátěr znovu opakovali.

Dějiny koupání, balneologie

Balneologie je nauka o léčivých vodách, lázních a jejich účincích na lidský organizmus.

Další zajímavé informace

Ve starém Římě byla velmi populární tzv. škrabátka, kterými se stíraly zbytky oleje a mastí z povrchu kůže. Oškrabkům kůže z potu a oleje se přisuzovaly léčebné vlastnosti.
Zajímavé články